Lukasenko, Putyin és Orbán megy a kelet felé vezető úton. Az Urálban a hegy tetején szemléli őket két jobbikos, szkíta vadász. Megszólal az egyik: Szerinted ki ér előbb Észak-Koreába?

***

Még tavaly, év végén írtam arról, hogy Orbán Viktor lukasenkói útra lépett a diktatúra felé. Emlékszem, akkor hőbörögtek a fideszes olvasók, hogy mit riogatunk itten. Hosszú hónapok teltek el, és azóta Orbán sok alávaló, durva, buta dolgot tett, de ezek közül itt most csak a diktatúra építését emelem ki. A már decemberben előrelátható médiatörvény életbe lépett. A fidesznyikes hőbörgés megint arról szól, hogy ugyan már, mi baj történt? Hát elfoglalták az MTV, és félig az index.hu-t. Kis lépés ez Orbán Viktornak, elég nagy baj ez az emberiségnek. Mármint a magyar emberiségnek, a zembereknek. A törvény élesítve van, hogy még hol, és mikor veti be a Führer, nehéz lenne kiszámolni, és azt is, hogy kit hogyan talál meg.

A Tákolmányról írtam már eleget, nem is ragozom. Annyit említek, hogy még ez is csak egy repülő nehéz kő, január elsejétől fogják a zemberek meglátni, hogy amit mondtunk, mennyire igaz, vagy akár még rosszabb is lehet.

Sokak elképzelésénél egész biztosan rosszabb lesz, mert például tegye a szívére a kezét az olvasó, gondolta volna, hogy a Viktatúra majd be fogja tiltatni a tüntetéseket?! Ugye, hogy nem? Persze mi sejtettük. Mi mondtuk, hogy ebből diktatúra lesz.

A puhatolózás a kínai látogatáskor elszabotált Tibet melletti tüntetések voltak. Arra nem sokan kapták fel a fejüket, ilyen önzőek a zemberek: Tibet, ugyan már, kit érdekel. De lehetett sejteni, hogy ez csak a szokásos Orbánus tapogatózás, és íme, ma már azt is megéltük, hogy Orbán államának rendőrsége betiltja a tüntetéseket. Nem is egyet, hanem sorozatban.

Schiffer András mondta nemrég egy riportban: "A demokrácia végéről addig nem nagyon lehet beszélni, amíg megvan a lehetősége annak, hogy a jelenlegi mamuttöbbség demokratikus úton eltávolítható. Ennek az esélye még adott. "

Hát, "kedves" Schiffer András, csak szólok, most már lehet beszélni arról a diktatúráról, nagyon ideje volna beszélni. Addig beszélj, amíg még beszélhetsz, mert nemsokára ezt sem lehet! Egyébként is, valószínűleg minél inkább diktatúra lesz, annál inkább lesz már késő beszélni róla.

Nem tudom, mit gondolt Schiffer, amikor ezt a szánalmasan vagy aljas módon tutyi-mutyi szöveget mondta. Mert én azt igazán nem tudom elképzelni, hogy Schiffer András majd a diktatúrában feltör a barikád tetejére, és a golyózápor közepette a Parlament ellen vezényli az LMP-s partizánokat. Szóval talán addig kellett volna beszélni a diktatúráról, amíg még demokrácia volt, illetve most kellene, mert beszélni talán még lehet. Tüntetni már nem. Tehát arról kellene beszélni, hogy akkor mégiscsak ki kéne menni az utcára, a tiltás ellenére.

Ma a Fideszes állam rendőrsége betiltja a tüntetéseket. Az az álszent, kétszínű Fidesz, amely 2006-ban diktatúrával riogatta a népet, és amely kordont bontott. Van pofájuk hozzá. Azóta már sokszor használtak ők is kordont a Parlament körül. És akkor elmagyarázom, hogy miért volt 2006-ben demokrácia, és miért van most diktatúra. 2006-ban a Kossuth-téren egy hónapig tüntethetett a tömeg, az a tömeg, amely összevizetle a teret, amelynek engedélye sem volt a tüntetésre. Az a tömeg, amelynek egy része megostromolta a tévészékházat, barikádokat emelt Budapest utcáin, kirakatokat tört be, kukákat gyújtogatott fel.

Ezt a tömeget végleg akkor oszlatták fel, amikor egy fontos nemzetközi esemény tőszomszédságában fegyvereket találtak náluk. Ekkor oszlatták fel az engedéllyel nem rendelkező, engedélyt nem is kérő tömeget. Ez a tömeg eközben elkötött egy tankot, és megint barikádokat emelt és gyújtogatott. A 2006-os oszlatás törvényes volt, és demokratikus. Akkor is, ha voltak egyedi túlkapások, mert az egyedi rendőrök vitték túlzásba a dolgot, nem a rendőrparancsnokság szegett törvényt.

Ma viszont a rendőrparancsnokság szeg törvényt, ugyanis a rendőrségnek kutya törvényi kötelessége tudomásul venni a tüntetést, és biztosítani azt. Semmiféle betiltásra nincsen joga.

Miért fontos ez a különbség? Azért, mert 2006-ban a rendőrség nem szisztematikusan rombolta a demokráciát (a zavargók inkább). Pár ember ellen elkövettek sajnálatos dolgokat, de ez nem rombolta a demokráciát. Ebből nem lett rendszer, ettől még később is voltak tüntetések, a demokrácia egésze nem vesztett 2006-ban semmit. 2006-ban az emberek tüntetéshez való joga nem foszlott szét, hiszen utána számtalanszor tüntettek. Például soha egyetlen Fidesz gyűlést nem oszlatott fel a rendőrség akkor sem, és utána sem. (A Fidesz gyűlésnek rég bejelentett vége volt, mire az Astorián oszlattak)

Ma viszont az embereket a tüntetéshez való jogától fosztják meg. Ki kell mondani, demokratikusabban éltünk nyolc évig. Sőt, demokratikusabban éltünk húsz évig. A 2006-os visszaélések során elszenvedett sebek be tudnak gyógyulni. De a tüntetéshez való jogot mikor szerezzük vissza Orbántól?!

A demokrácia nem akkor kerül veszélybe, amikor randalírozást oszlatnak fel, nem is akkor, amikor egy-két rendőr visszaél a helyzetével. Ilyen előfordul jobbfajta demokráciákban is, sőt, az, hogy az állam védi a rendet, egyenesen szükségszerű a demokráciához. A demokráciának akkor van vége, amikor a bejelentett tüntetéseket kezdik el betiltani. Ezt mondja a józan ész, és a nemzetközi példák is, mint Kína, Oroszország, az arab diktatúrák és forradalmak.

A cikk címe az, hogy Orbán utolérte Lukasenkót. Ezekben a napokban érte utol. Mert Fehéroroszországban is vannak választások, és vannak pártok is. De ezek a pártok nem rendelkeznek erős médiával. Magyarországon az ellenzék szintén gyenge médiával rendelkezik. A Fidesz mellett van az Echo, a HirTV, az MTV is. A Fidesz mellett van a Magyar Nemzet, a Magyar Hírlap, és a legfontosabb ellenzéki portált, az Indexet félig elfoglalták. Csak idő kérdése, hogy mikor foglalják el teljesen.

A Fidesz a választási rendszert is manipulálja, ezzel is az ellenzéket gyengíti. Minden úgy van, ahogy Fehéroroszországban, és ma már a betiltott tüntetésekkel teljesen utolérte Orbán Lukasenkót.

Fehéroroszország stagnáló ország, Európa szélén van, nem tagja, és soha nem is lesz tagja az EU-nak. Fehéroroszország benne ragadt a keleti despotizmusban, Európa legdespotikusabb állama Oroszországgal együtt. A napokban Magyarország felzárkózott hozzájuk. Gazdaságilag is, politikailag is. Nem is titokban, hiszen Orbán Viktor nyíltan mondja, hogy kelet felé orientálódik. Mind gazdaságilag, de mint látjuk, jogállami kérdésekben is. Kizavarja az országból a nyugati bankokat, a nyugati befektetőket, Kínával kokettál, gazdasági sagnálást hoz létre. Az EU-val nyíltan szembe fordul, és ha kell, simán ki is fog lépni belőle.
 

Nem hiszitek? Amit egy éve, két éve jósoltunk, Orbán mindezt megcsinálta. Ideje volna már elhinni, hogy folytatni is fogja. Repül a nehéz kő, ki tudja, hol áll meg. Talán Kínában? Szíriában? Észak-Koreában?

Nem engedhetjük ezt meg! Ki kell menni százezreknek és millióknak! Ki kell menni tüntetni akkor is, ha nem engedélyezik!  Ki kell menni akkor is, ha ellógtok a munkahelyről, ha utazni kell, ha nem érnétek rá, ha fáradtak vagytok, ha nincs kedvetek! Mert jobb ma egy ellógás, egy buszjegy kifizetése, mint holnap egy Észak-Korea! Az életünkről van szó, az elkövetkező évtizedekről.

ELÉG VOLT! Elég volt ebből az elmúlt húsz év

leginkább HAZUG,

leginkább NÉPNYÚZÓ,

LEGBÉNÁBB

és DIKTÁTOR

kormányából! Ha nem akartok holnapután Észak-Koreában ébredni, akkor még ma menjetek ki az utcára tüntetni!

TUNÉZIÁBAN,

EGYIPTOMBAN,

LÍBIÁBAN

ezt nem engedték meg a hatalomnak. Mi miért engedjük? Miért hagytuk, hogy így legyen?!